A szentképeken látható glória nem más, mint az alkimisták által gyakran emlegetett ragyogó, erős, látható aura. Előbbi a vallás világából eredeztethető, utóbbi az ezoterikus tudományokból.
Az auráról mondják, hogy az a lelki energia külső kiterjedése. Ha a test kimerül, veszélyben van vagy kiegyensúlyozatlan, akkor az elektromágneses mező, azaz az aura megsérül. Az aura a lélek és a test teljes térképe.
Gyűrűkbe zárva
Az aura tulajdonképpen hét összefonódott fénygyűrűből áll. Az első a test egészségi állapotát tükrözi. A második az érzelmeket, a harmadik az intellektust, a negyedik a tudatalattit reprezentálja (különösen a képzeletet és az intuíciót, a belső megérzéseket). Az ötödik gyűrű a felsőbbrendű én megjelenítője, míg a hatodik és a hetedik a lelki energiákat tükrözi. Az utóbbi kettő a legtöbb ember esetében nem látható. (De jószerivel az is vita tárgya, hogy az első ötöt látta-e valaki, és ha látta, azt látta-e. De hiába, így van ez az ezoterikus tanoknál. Nehezen bizonyítható; a nézetek nem csak a hagyományos tudománnyal, de egymással is ütköznek.)
Színesben látják
A testünket körülvevő külső energiamező mindenkinél más és más. De az aura mindenképpen három különálló auratestből áll: a fizikai, az éteri és a virtuális auratestből. *A fizikai auratest a test felszínétől három-harmincöt milliméterre kezdődik. Fényes fehér vagy világoskék színű. Egészséges embernél ez az energiamező tiszta, fényes és állandó. *Az éteri auratest megegyezik a fizikai auratesttel. Leginkább ködös, világoskék vagy szürke füstnek látszik: a test felületéből kettő-tíz centiméterre sugárzik ki. Ezt viszonylag kevesen látják. *A virtuális auratest öt-tizenöt centiméterre terjed az éteri auratesten túl. Az aurával foglalkozók említenek egy úgynevezett színközpontot is, ami átragyog az elektromágneses mezőn. Ezek a színek az „auralátók” számára könnyedén érzékelhetők, mi több, ennek alapján adják „diagnózisukat” is. Megkülönböztetnek rózsaszínes-piros, kékeszöld, kék, mályva és sárga árnyalatokat. A különböző tónusok jelzik az egészségi állapotot, a kiegyensúlyozottságot és a lelki energiát. A kimerült beteg test aurája vékony és fakó, erőnk teljében viszont fényesen ragyog.
Pörög erre, pörög arra
Az aurát bizonyos „energiagenerátorok” hozzák létre, ezeknek csakra a neve. Mivel az aura színes, és a csakrák auránk részei, ezért a „látók” a csakrákat is színesben érzékelik. A szanszkrit eredetű kifejezés fénykereket jelent. Az elnevezés azoktól a „látóktól” (vagy tisztánlátóktól) ered, akik már az ősidőkben képesek voltak az emberi aurát és csakráit észlelni: látni. A csakra forog, ezért úgy néz ki, mint egy mozgó kerék. A csakra az óramutató járásával megegyező irányban pörög, amikor a környezetből energiát vesz fel. Az ellenkező irányba mozog, ha energiát ad le. Az emberi testben hét fő csakra, azaz energiaközpont van. A gerinc mentén, a farkcsonttól a fejtetőig sorakoznak. Folyamatosan forgó, örvénylő, energiakerekek, amelyek normális esetben folyamatosan újratermelik az energiát. Az Astronet ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és a lappal kapcsolatos friss infókért!