Hétköznapi panaszainkra kínálnak egyszerű, gyors és hatékony megoldást a gyógyvizek.
Nem mindegy…
Ásványvíznek azt a földfelszín alatti vízrétegekből származó, spontán feltörő vagy fúrt kútból nyert, vagy forrásból eredő vizet nevezzük, mely eredendően szennyeződésmentes, és literenként legalább 1000 mg oldott ásványi anyagot tartalmaz.
A termálvíz (hévíz) olyan ásványvíz, melynek hőmérséklete a felszínre törés helyén eléri vagy meghaladja a 30 Celsius fokot. A gyógyvíz pedig az az ásványvíz, amely meghatározott betegségekre vonatkozóan igazolt gyógyhatással bír. A gyógyvizek hazánkban általában, de nem feltétlenül termálvizek.
Jótékony kortyok
A gyógyvizet nemcsak külsőleg, hanem belsőleg, azaz ivókúra céljából is használhatjuk. Mielőtt valaki rendszeresen ilyen italokat kezd fogyasztani, mindenképpen kérje ki egy szakorvos véleményét, hogy a betegségének és az állapotának megfelelő módon adagolhassa az innivalót. A gyógyvizet általában étkezés előtt, apró kortyokban kell meginni, többnyire naponta 3-szor.
A fürdőzés egészségessé tesz!
A termálvizes fürdők többféle panaszt is enyhíthetnek. Egyrészt a mozgásszervi megbetegedésekre (reumás panaszok, csont- és izületi bántalmak esetén) alkalmazzák, másrészt légzőszervi panaszokra is hatásos lehet, például jelentős javulás érhető el az idült hörghurut kezelésében.
Tudta?
Hazánkban 224-féle ásványvíz, 207 elismert gyógyvíz, 1372 termálvízkút, 43 gyógyfürdő,
5 gyógybarlang, 13 gyógyhely, 5-féle gyógyiszap és egy mofetta (a szénsavas fürdő egy fajtája) található.