A rózsakvarcot elsődlegesen érzelmi gyógyító kristályként tartják számon, így a stressz okozta bőrgondok megszüntetésében is jó segítő lehet, a holdkő pedig érzéseink csillapításával és nyugtatásával állhat szolgálatunkba.
A bőr egészségi állapotát sokféle tényező befolyásolja. A természetes öregedés mellett különböző betegségek is hatással vannak rá, mint például az emésztési zavarok, az ételallergiák, a tápanyaghiány vagy a máj méreganyaggal való telítettsége, de a vegyi anyagok és az időjárási tényezők is nyomot hagynak rajta.
A túlzásba vitt napozás és szolárium sem kíméli, a test fizikai változásai pedig, terhesség vagy fogyás, striákat, csíkokat hagyhatnak a bőrön.
Ahogy öregszünk, a bőrt frissen és rugalmasan tartó elasztin-, kollagén- és fehérjeállomány egyre csökken, aminek eredményeképpen a bőr elvékonyodik, ráncos lesz, megereszkedik és sebezhetőbbé válik.
A szennyezés, a helytelen étrend, a túlzott ultraibolya-sugárzás, az alkoholfogyasztás és a dohányzás a bőr korai öregedéséhez vezet, melyen idővel öregedési vagy májfoltoknak is nevezett apró pigmentfoltok is megjelenhetnek.
Ha a zsírt termelő faggyúmirigy eldugul, elfertőződik és begyullad, kialakul az akne vagy a mitesszer. Súlyos esetekben nagyobb bőrfelületek is begyulladhatnak, aminek eredményeképpen mély gödröcskék és hegek keletkeznek. Az efféle tünetekért elsősorban a hormonális egyensúlyzavar és a helytelen táplálkozás a felelős.
Ekcéma esetén az allergiás reakció következtében a bőr viszketni kezd, majd kiszárad, felhólyagosodik és megvastagszik. A kiváltó okok között szerepelhet az étel- és gyógyszerérzékenység is, de a külső irritáló anyagokkal, illetve az allergénekkel, mint például a vegyi anyagokkal, tisztítószerekkel, szintetikus termékekkel, kozmetikumokkal vagy az ékszerekben található nikkellel való érintkezés is felelős lehet. Az ilyen tünetek mellé gyakran társul migrén, legyengült immunrendszer, s olyan allergiás betegségek, mint az asztma, a szénanátha vagy a csalánkiütés.
A pikkelysömör hatására is viszketni kezd a bőr, majd megvastagszik, ebben az esetben azonban nem az allergiás reakció a ludas. E betegség pontos okát még nem ismerjük, amit azonban fontos megemlíteni: ragályos. Általában a fejbőrt, a könyököt, a térdet és a kézfejet érinti, de a test bármely más részén is megjelenhet. A vörös pikkelyes foltok fájdalmasak lehetnek, de viszkethetnek is. Stressz és túl sok méreganyag felhalmozódásakor a tünetek súlyosbodhatnak.
A rosacea betegség felbukkanásakor a bőr alatti véredények megduzzadnak, ami miatt az arcbőr folyamatosan vagy időnként, esetleg hullámokban kipirosodik. A betegség oka lehet a túlzott alkoholfogyasztás, valamely bőrfertőzés, emésztési zavar vagy autoimmun-betegség is.
Ami segít
Az arcmasszázs javítja a keringést, hatására arcunk frissebbnek, ragyogóbbnak hat. A masszázstól ugyanakkor az arc izmai ellazulnak, vagyis enyhülnek a szemöldök és homlok ráncai, barázdái.
A következő kezeléshez olyan kristályokat választottunk, amelyek egyensúlyi állapotba hozzák az érzelmeinket, hiszen mindannyian tudjuk, lelki rezdüléseink milyen erőteljes hatást gyakorolnak arcunk mindenkori állapotára. A rózsakvarcot elsődlegesen érzelmi gyógyító kristályként tartják számon, így a stressz okozta bőrgondok megszüntetésében is jó segítőnk lehet, a holdkő pedig érzéseink csillapításával és nyugtatásával állhat szolgálatunkba.
Mit tegyünk?
Vegyünk egy-egy csiszolt holdkövet és rózsakvarcot.
Anélkül, hogy meghúznánk a felületét, tisztítsuk meg a bőrt. Kenjük be arcbőrünket valamilyen könnyű olajjal, hogy ezzel is segítsük a kristály mozgását a bőr felületén.
Apró körkörös mozdulatokat alkalmazva, finoman masszírozzuk meg az arcunkat és a nyakunkat a kővel. A nyaknál kezdjük, majd haladjunk az áll felé, térjünk át a száj környékére, az orcára és az orra. A szem környékét nagyon óvatosan masszírozzuk, s a kezelést a homlokon fejezzük be.
Végül pihentessük tenyereinket az arcon: ujjainkat zárjuk össze és takarjuk be az egész arcunkat a két tenyérrel úgy, hogy ujjaink végei a homlokot érintsék, tenyerünk alsó pereme pedig az állunkon nyugodjon. Finoman nyomjuk meg az arcunkat, majd lassan húzzuk el tenyereinket a fülek irányában. Ezt a mozdulatot háromszor ismételjük meg.
Készítsünk rózsakvarcból drágakővizet, fogyasszuk belsőleg vagy oldjuk fel és alkalmazzuk a bőr felületén. A drágakővizet vizes krémekhez vagy testápolóhoz adva is felvihetjük a bőrre, de hordozóolajjal – például édesmandula-, sárgabarackmag-, szőlőmag-, illetve jojobaolajjal – is vegyíthetjük, s a bőrbe masszírozhatjuk. Amennyiben a hordozóolajhoz fenyőtömjént adunk, a bőr fiatalosabb hatást kelt.
Drágakővíz készítéséhez használhatunk marokkövet, apró ujjkövet, és különböző drágakő rudakat is.
Így készítsd el a drágakővizet:
Néhány kivételtől eltekintve lényeges, hogy a kő csiszolt legyen, mert a nyers kő az esetleg leváló szilánkok miatt baleset forrása lehet. Másik fontos dolog, hogy a kő ne tartalmazzon idegen anyagokat! Ezért drágakővíz készítésére nem alkalmas a felfűzött karkötő vagy nyaklánc, a fém résszel ellátott medál és egyéb ékszerek!
Néhány darab megtisztított kristályt tegyünk egy üvegkancsóba, és töltsük fel annyi szénsavmentes ásványvízzel (legjobb a tiszta forrásvíz ), amennyit egy nap alatt elfogyasztunk. Tegyük olyan helyre, ahol éri a nap fénye! 10-12 óra állás után kivesszük belőle a köveket, és már fogyasztható a drágakővíz. Hűvös helyen 1–2 napig eláll.
Legjobb, ha mindennap az előző napon elkészített vizet fogyasztjuk, így már reggel olyan drágakővizet ihatunk, amit egész nap ért a napfény. Télen tehetjük az üveget az ablak közelébe , hogy érje a nap fénye, de elektromos készüléktől távol legyen!
A feltöltődött víz a nyelven és szájpadláson kellemesen bársonyos, szinte simogató. Fontos! Drágakővizet csak üvegbe készítsünk és üvegben is tároljuk! (Még több infomációt a drágakővízről és elixirről itt találsz>>)
Néhány csepp fenyőtömjén illóolajjal, rózsakvarccal vagy holdkővel fürdőnket az egész testet fiatalító kezeléssé avathatjuk.
A stressz felhalmozódása súlyosbíthatja a bőrgondokat. A holdkőből készült függő viselése nem csupán az érzelmeket egyensúlyozza, de a bőr vízháztartását is rendben tartja.
A Holdkő gyógyhatása
A holdkő segíti a tobozmirigy működését, testet és a lelket egyaránt harmonizálja.
A hormonháztartással közvetlenül, vagy közvetve összefüggő problémák mindegyike orvosolható a holdkő segítségével.
Kiegyenlíti a hormonháztartást, serkenti a petefészek működését, növeli a termékenységet, egyaránt kezelhetők vele a menstruációs zavarok és a klimaxos problémák.
Hatással van a csontozatra is, rendszeres használatával megelőzhető a csontritkulás.
Hormonális hajhullás ellen is alkalmazhatjuk.
Egyenletesebbé teszi és javítja a nyirokkeringést, ezért a nyirokutak elzáródása, vizenyő, vagy végtagdagadás esetében is segíthet.
A holdkő nyugtató hatású, akár irracionális félelmekről, tébolyról, skizofréniáról vagy tévhitről van szó.