A Nyíregyházán élő és a Budapesten is rendelő dr. Sári Erzsébet belgyógyász szakorvos, akupunktőr és homeopatikus orvos is, akihez közel áll az ezotéria számos területe. Sikerének titka nemcsak szakmai felkészültsége, hanem megnyerő egyénisége, remek előa
Mindjárt izgalmas alapgondolatot hangsúlyozott dr. Sári Erzsébet, miszerint csak a lélek, a szellem és a test harmóniája garantálhatja az egészséget, a háborítatlan nyugalom irigylendő állapotát. – Minden baj oka a lélek sebzettségében keresendő. Ez ugyanis fizikai tüneteket vált ki. Egyszer könnyebben, másszor nehezebben elviselhetőeket. Az utóbbiakat hagyományos módon kezelhetjük, de nem ez jelenti a végleges megoldást. Az előidéző motívumokkal kell elsősorban foglalkozni, s ha ezeket kiiktatjuk, akkor vagy lassabban, vagy gyorsabban a kór is megszűnik. Mindjárt egy példát említ. A saját praxisából. – A pánikbetegség is bensőnkből fakad. Páciensemnél az agyvérzés jelei mutatkoztak. Le is bénult. Felébredt bennem a gyanú, s a CT-vizsgálat kimutatta: a betegség előidézői nem érzékelhetők, ám ő mégsem volt képes mozogni. A lényeg ismerete megszabta a megközelítési módot is, és az illető felgyógyult. Nyomatékolja – ezt tartja legfontosabbnak -, hogy a kimutatott, a bevallott érzések, érzelmek kiegyensúlyozott életünk fundamentumai. – Ilyen szempontból szívünk a meghatározó. Ha visszafelé olvassuk a szív szó betűit – ez anyanyelvi érdekesség, árnyalatgazdagság -, akkor a visz igéhez jutunk. E központi szervünk valóban ezt teszi a vérrel. Problémái lehetnek genetikailag hajlamosítottak, örökletesek, de alapállásunk is hozzájárul ezek kialakulásához. Másképpen fogalmazva, ne csak vágyjunk a szeretetre, hanem önzetlenül adjuk is azt. A közelebbi és a távolabbi környezetünkben élőknek egyaránt, akik szintén sóvárognak erre. S még egy fontos mozzanat, ne álcázzunk, ne hirdessük magunkat keménynek, hanem nyíljunk meg mások előtt. Az ilyesfajta megközelítés hasonló reagálást kelt. Mindnyájan gazdagodunk ezáltal. Ellenkező esetben – hosszabb távon – stabilnak látszó kötődések is feloldódnak, azaz közös veszteség ér valamennyiünket. Famíliámból említhetnék eseteket ennek igazolására. Boldognak induló házasságok futottak zátonyra, mert az egyik fél a lét alapelvének a szigort, a ridegséget tartotta, s a gyerekeket is így kívánta, akarta nevelni. Eszébe se jutott, hogy jelenüket és jövőjüket sebzi. Az sem titok, hogy ezekben az esetekben Amerikában élő orvosházaspárok csatáztak. Haladunk tovább, ám az előbb kétkedést tükröző kérdések nyomán az eddiginél is tisztábbá válik a kép. A reinkarnáció vallói határozottan állítják, hogy magunk választjuk azt a családot, ahová beleszületünk. Többek között azért, hogy valamelyik régi hibánktól megszabaduljunk. Például a korábbi kőszívűségtől. Íme így számolódik fel egy ellentmondás! A nagyszerű Teréz anyára utalok, akit súlyos szívbetegség vitt el közülünk, holott a jóság mintaképe volt. Nem marad el az ismeretbővítő magyarázat. – Aki magára veszi mások fájdalmát, szintén szenved, s ennek fizikai jelei is vannak. Ez az áldozatos küldetés velejárója.
Most ,,sorakozzanak” a szerveink!
– A tüdő olyan, mint az ágas-bogas fa. Épp a hörgőrendszer révén. Ha nincs minden rendben vele, akkor a kapcsolati rendszerünk hibázik. Képtelenek vagyunk helyretenni a dolgokat. – Az allergiafajták benső „harcaink” kivetítődései. Ne elsősorban a parlagfüvet hibáztassuk, hanem nézzünk magunkba! Figyelmeztettem is az egyik kezeltemet: uram, a baj az Ön készülékénél mutatkozik. – Manapság egyre több a szemüveges fiatal, aki segítség nélkül nem lát messzire. – A cukorbetegség kialakulásánál közrejátszhat a szeretethiány is. – Az asztmások jól szívják be a levegőt, de nehezen engedik ki. Másképp szólva: szeretnek kapni, de adni kevésbé. – A haj az erő szimbóluma, gondoljunk csak a bibliai Sámsonra! – A vesék kiválasztanak, rendellenességük partnerkapcsolati zavart is jelezhet. – A gyomor emészt, ha orvoslásra szorul, az érintett állandóan gyötri magát, és semmiképp nem lel megoldást. – A térdfájdalom a „gazdáját” nagyobb fokú rugalmasságra figyelmezteti. – Az is szembetűnő, hogy tenyerünkön öt ujjunk van, annyi, amennyi érzékszervünk létezik. – Vita azért kerekedhet, mivel tisztánlátáshoz vezet. Jó néhányan felvetik: ugye, a gyógyszerek nem mellőzhetők? Határozott megerősítés a válasz. – Természetesen nélkülözhetetlenek. Magam is írom a recepteket. Az azonban nem árt, ha egy kissé elgondolkodunk, magunkba szállunk, s mi is segítünk a valódi okok kiiktatásában. Akkor ugyanis nemcsak az okozat, a következmény szűnik meg, hanem az is, amire ritkán gondolunk, holott mindennél fontosabb. Próbáljuk meg, nem csalódunk…