Szinte nincs olyan kultúrkör, amelyben valamilyen formában meg ne honosodott volna. A kínaiak, az arabok, az indiaiak például sajátos módszereket, speciális masszázstechnikákat alakítottak ki, a nyugati kultúrákban is egyre divatosabbak.
A masszázs lényege, hogy a különböző testrészek gyúró, simogató, nyomkodó kezelésével a szervezetben olyan ingereket váltanak ki, amelyek a betegségeket, fájdalmakat képesek megszüntetni, de legalábbis enyhíteni. Keleten a gyógyításban ma is kisebb a gyógyszeres kezelés súlya, viszont máig nagy tekintélynek örvendenek a hagyományos masszázstechnikák. A nyugati kultúrákban elsősorban a test frissítésére és kevésbé a gyógyításra alkalmazták. A „wellness&fitness” életmód térhódításával azonban nemcsak újra felfedezték a rég elfelejtett masszázsfajtákat, de nagyon divatosak is lettek ezek a keleti módszerek.
Reflexzóna/talpmasszázs
Hogyan: A talpat masszírozzák, miközben a páciens ül vagy fekszik. Lényege: A talp, illetve a láb bizonyos pontjai és a különböző szervek, testrészek között kapcsolat van. A beteg szerv pontjának nyomkodása javíthatja annak működését. Ajánlott: Szinte minden betegségre, de frissítő, nyugtató céllal is végzik.
Gyógymasszázs
Hogyan: főként a beteg testrészen, de a teljes testfelületen is végzik. Lényege: Enyhül, tartós kezelés hatására teljesen meg is szűnhet a fájdalom. Orvosi utasításra végzik, gyakran kiegészül fizikoterápiás kezeléssel és gyógytornával is. Ajánlott: Mozgásszervi betegségek, izomfájdalmak, izületi problémák, rehabilitáció esetére.
Cellulitisz vagy narancsbőr masszázs
Hogyan: Fekvő helyzetben végzik, általában a derék alatti tájékon. Lényege: Aktivizálja a vér- és nyirokkeringést, ezáltal az érintett területről kiürül a salakanyag, a zsírraktárak lebomlanak, rugalmasabb lesz a bőr. Speciális krémet használnak hozzá. Ajánlott: Narancsbőrre, illetve annak megelőzésére. Látható eredmény csak gyakori és rendszeres kezeléstől várhatók. A teljes cikket itt olvashatod el >>>