A fákban gyógyító energia rejlik. Van néhány fa, amelyik mindenkire jó hatással van, de nem árt, ha tudod, hogy melyik a „te fád”, vagyis melyik az, amelyik levezetheti a testedből a negatív energiát és feltölthet pozitívval.
Az emberiség évezredek óta alkalmazza a fa-terápiát. Ha nem használna, már bizonyára a feledés homályába veszett volna, ma senki nem tudna róla. A közeli testi kapcsolat egy fával visszaadja az embernek az elvesztett energiáját. Feltölt, akár az áram az akkumulátort. A fák energetikai tere április és október között a legerősebb. Ez megkönnyíti a városi ember dolgát, hiszen általában e két hónap közé esik a nyári szabadságok ideje is. Ilyenkor nap mint nap használhatod az ingyenes frissítő energiát. Ha van otthon fád, vagy erdő közelében laksz, természetesen sokkal több alkalmad nyílik erre a sajátos terápiára. Ha teheted, naponta egyszer ölelj meg egy fát, vagy legalább dőlj a törzsének teljes testeddel. Ha ez nehézségbe ütközik, akkor oszd be az idődet úgy, hogy csak fél órácskát is, de hetente legalább kétszer-háromszor kerülj a neked kedvező fa közelébe. Egy-egy ilyen ölelő érintés időtartama minimum tíz, de inkább húsz percig tartson. A sietős városi emberek számára ez elviselhetetlenül hosszúnak tűnik – de csak addig, amíg néhányszor meg nem próbálták. Az sem mindegy, hogy milyen fát választasz. Ha csak teheted, szép megtermett, egészséges példányt szemelj ki. A göcsörtös, láthatóan beteg, össze-vissza nyesett vagy törött ágú koronával ne kísérletezz, mert azzal úgysem éred el a kívánt eredményt.
Melyik fa mire jó?
A tölgyfa javítja a vérkeringést és nagyobb teljesítményre ösztönzi a nyirokrendszert. Hamarabb és nagyobb mértékben tisztul a szervezet, a káros anyagok lebontása felgyorsul. Egyes, faterápiával foglalkozó kutatók és amatőrök arra jutottak, hogy a tölgy még a jellem pozitív tulajdonságait is erősíti, bár erre nincs tudományos mérési bizonyíték. A fenyőt ugyan elég nehéz átölelni, de nem lehetetlen. Különösen akkor, ha legalább harminc éves, magas, amelynek alul már nincsenek ágai (ügyelj a törzsből kifolyó gyantára!) A fenyő a felső légutakat tisztítja, segít a reumatikus elváltozások gyógyításában, illetve idegnyugtató hatású. A fűzfa a depresszió ellen jó és lázcsökkentő hatású, különösen a gyermekek fejlődését befolyásolja pozitívan, sőt, állítólag az agresszív állatokat is megfékezi. Itt is a jó nagy, minimum ötméteres fát érdemes megölelni. A nyírfa a fűz hatását egészíti ki, és a vese, illetve a hólyag munkájának erősítésében és bőrbetegségek esetén is segít. A gesztenyefa különösen annak 30-50 méteres példánya a vérkeringést erősíti és reuma ellen hat. Japánban különleges gyógymellényt árusítanak, belevarrt gesztenyével, amit éjszaka kell viselni, A tüdőgyulladás gyógyulását is gyorsítja. A hársfa pótolja az elvesztett testi és lelki erőt. Érzelmi problémák megoldásában is segít, de lázcsillapító hatása is van. A fekete bodza felfrissíti a szervezetet, meggyorsítja a sebek gyógyulását és vizelethajtó hatása is van. Legalább 8-10 méter magas fát érdemes átölelni, hogy a hatás meglegyen.