Míg gyerek vagy, énekelsz, ha boldog vagy. Kiabálsz, ha mérges. És sírsz, ha baj ér. Felnőttként többnyire másként viselkedsz. A jó modor ugyanis azt kívánja, hogy lehetőleg rejtsd el az érzelmeidet. Rosszul teszed.
Szakértők állítják: az érzések hangos kifejezésének visszatartásával a legegyszerűbb és legkönnyebben végrehajtható stresszoldó technikát iktatjuk ki életünkből. Egy olyan módszert, amely a hangulat javításán túl akár gyógyításra is képes. Rezgés: teremtő erő Hajdan az éneklés a mindennapok természetes részének számított. Elődeink daloltak, amikor dolgoztak, amikor istenüket imádták, és persze saját örömükre is. Fogalmuk sem volt arról, hogy eközben az ősi gyógymódot, a hangterápiát gyakorolják. India, Tibet, Görögország és Egyiptom ezoterikus iskolái már ismerték a hang fontosságát. Sőt a rezgést tartották a világmindenség teremtő erejének. Apolló például a zene és a gyógyítás istene is volt. A hangok gyógyító erejébe vetett hit valahogy kikopott az emberek tudatából a későbbi évszázadok során. Napjaink hangterapeutái ezt a tudást élesztgetik. Szerintük a betegség nem más, mint a test valamelyik szervének diszharmonikus rezgése. Ha az adott szervre jellemző egészséges rezgésszám megváltozik, feltűnt a betegség.
Hang: old, növel, megszüntet
Ha pontosan meg lehetne határozni az egyes szervekre jellemző rezgésszámot, pofonegyszerű lenne a gyógyítás. Kísérletek bizonyítják, bizonyos harmóniák hallgatása csökkenti a szívverések számát, nyugtatólag hat az agyra, az egész szervezetre. Más esetekben a terapeuta speciális hangokat bocsát a test különböző pontjaira. Ily módon képes megszüntetni a fejfájást, oldani a stresszt, növelni az energiaszintet. Énekelj hát minél többet, erőlködés nélkül. Tanuld meg úgy képezni a hangokat, hogy szinte az egész testedből áradjanak.