Ha hiszed, ha nem, napjainkban több mint egy milliárd ember él a Feng shui (szél és víz) szabályai szerint. Ez a Kínából származó ősi térrendezési művészet arra törekszik, hogy a maximálisan elérhető sikerhez és energiához segítse követőit. Azt tanítja, h
A háromezer éves összhangzattan a józan észt és a taoista misztikát kapcsolja össze. Óv attól, hogy az ajtónak háttal ülve dolgozzunk, mivel ez idegessé tesz, ami egészségtelen, ráadásul bénítja a kreativitást. De javasolja, hogy az íróasztalunk közelében a falon vízesést ábrázoló kép lógjon, mert pozitív hatással van a gondolkodásra. A feng shui az alaprajz tervezésekor figyelembe veszi a föld mágneses mezejét és az asztrológiai hatásokat is. A szakértő speciális iránytűvel (Lo Pan) vizsgálja, jóindulatúak-e a ház csillagai. Varázsvessző segítségével ellenőrzi, hogy vannak-e vízerek a terület alatt, össze-vissza tologatja a bútorokat, eldönti, hova kell tükröket és széljátékokat tenni annak érdekében, hogy a csí a leghatásosabb legyen. Hogy mi is igazi szakértővé váljunk, és a legmegfelelőbben rendezhessük át lakásunkat, először röviden megismerkedünk a feng shui „kellékeivel”, majd egyre mélyebbre ásunk. Akvárium Jó csít gyűjt és elősegíti az üzleti sikereket. Minden kínai lokálban találunk egyet. Ha érdekes köveket, növényeket és szép színes halacskákat veszünk bele, öröm lesz gondozni, és a lakásnak is díszévé válik. Semmiképpen se szögletes akváriumot vegyünk, mert a feng shui szerint az éles tárgyak negatív energiát hordoznak.
Víz A szobai szökőkút vagy az udvari tó csí-mágnesként feltölti a házat pozitív energiával, felér egy gazdagságforrással. Munkahelyünkön akasszunk a falra vízesést ábrázoló képet, mert ez serkenti az alkotási vágyat. Yin és Yang A csí harmonikusan árad a kiegészítendő pólusok között: nőies és férfias, sötét és világos, passzív és aktív, hideg és meleg. Ezért a tűzhely ne kerüljön a mosogató vagy a hűtőszekrény mellé; a sötét színek sok világossal fellazíthatók, a dolgozószobába feltétlenül tervezzünk pihenősarkot. Feng shui alaprajzok A feng shui mesterei szerint egyáltalán nem mindegy, milyen alakú a szobánk, melyik irányba néz a lábunk alvás közben, van-e bútor az ajtótól az ablakig vezető néhány méteren? Kedvcsinálónak bemutatunk 4 példát, a későbbiekben pedig alaposan végigtanulmányozzuk a lakás minden helyiségét. L alakú szoba Formája fejszére emlékeztet, ezért idegessé tesz, akadályoz a munkában és viszályt kelt. A legegyszerűbb megoldás, ha paravánnal 2 részre osztjuk a teret, a belső sarkot pedig nagyméretű szobanövénnyel hatástalanítjuk. Az optimális iroda Ajtaja mindenképpen kelet felé néz. A kommunikációra alkalmas eszközöknek – fax, telefon – az északi oldalon kell helyet biztosítani. A déli oldalon szinte szikrázik a mágnesesség, közéjük ne tegyünk elektromos szerkezeteket. Az íróasztal legyen messze az ajtótól, de lássuk a bejáratot. Szabad tér Az ajtótól az ablakig vezető utat szabadon kell hagyni, a szobát ezen a részen nem lehet megosztani. Ebben a csatornában nem ajánlatos aludni, dolgozni, de még ülni sem, mert elnyeli a test energiáját. Az ablakba ne tegyünk tükröt, mert akadályozza a csí bejutását. A hálószoba Ha az ablak kelet felé néz, az ember a nappal kel és ez szerencsét hoz. Az ágyban a láb soha ne legyen az ajtó felé (nemcsak Kínában viszik ki a halottat lábbal előre a szobából), a fejnek pedig semmi esetre sem szabad észak felé nézni.