A sikeres élet öt alappilléren nyugszik, melyek mind egyforma jelentőséggel bírnak.
1. Pillér
Égi Szerencse (Tien csai)
Ez a karma, a korábbi tetteink, döntéseink lenyomati elemeként keletkező mostani életkörülményeink, fizikai-lelki adottságaink, családi és egyéb körülményeink. Ez szinte orvosolhatatlan erővel bír. Enyhíthető inkább, mint teljesen megváltoztatható.
Ezt elősegítő eszközök: ima (kizárólag másokért szóló, nem alkudozás és kereskedelmi ügylet Istennel a magunk javára), meditáció, böjt, karma oldó spirituális gyakorlatok, önzetlen jócselekedetek, adakozás (pénz, idő, energia, önkéntes munka).
2. Pillér
Földi Szerencse (Ti csai)
Ezzel magunk módosíthatjuk földi körülményeink közt az eleve hozott anyagot. Úgy, ahogyan fogadjuk és megéljük karmánkat. Ez a Feng Shui hatásának színtere. A „Segíts magadon, Isten is megsegít” – mondás földi szintű olvasata.
További oldó eszközök az asztrális szinten: családállítás, kineziológiai oldás, Bach virágterápia, spirituális választerápia, horoszkóp értelmezés hatására tudatosan megváltoztatott viselkedésminták, metamorf masszázs és minden olyan terápia, mely feltárja a korábbi problémákat és hatékony eszközt ad az új formák kialakításához.
3. Pillér
Emberi Szerencse (Ren csai)
Ezalatt nem a vakszerencse adta öttalálatos lottószelvényt értjük! Hanem azt a belső alapállást, életszemléletet, amely egyénileg lehet született optimista vagy pesszimista alaptónusú.
4. Pillér
Emberbaráti szeretet (Philia)
Ez a minden vallásban, spirituális tanításban visszaköszönő közös motívum földrészektől és koroktól függetlenül. Jézus Krisztus, Mózes, Buddha, Krisna és megannyi nagy tanító közös üzenete a világnak a boldogság elérésének útján.
5. Pillér
Önművelés, önnevelés
Emberi fejlődésünk célja minél több valós tudás, bölcsesség megszerzése e földi szférában és a mindennapok világában való következetes, gyakorlati szintű megvalósítása.
Ezekből világossá válik, hogy a Feng Shui eszközei nem mindenhatóak, ám hatalmas eredményre vezetnek. Valós szellemi utat jelent a Feng Shui elveinek tudatos alkalmazása, mivel az egoisztikus törekvések helyett a cél a saját karmánk teljes körű ledolgozása, hogy ezáltal segítsünk más embereket is a továbbhaladásban.
A keresztények Krisztus szentjeinek nevezik az ilyen embereket. A zsidó hagyományokban cadik (igaz ember, tanító) néven kerül említésre. Buddhista terminológiában ez a bodhiszattva útja. Aki maga már elérte a megvilágosodást, ám nem távozik a felsőbb, mennyei régiókba, hanem újra és újra visszatér a szenvedő lelkek közé, a földi síkra és saját karmája helyett segít mások karma ledolgozásában, hogy ők is magasabb tudatállapotokat valósíthassanak meg, majd kikerülhessenek a reinkarnáció végtelen, szenvedésteli körforgásából. Ez a Föld bolygó célja: immár szabad akaratból választani az Isteni törvényeknek megfelelő cselekvést és ezt meg is tenni ebben a dimenzióban.