„Az ember látnivalóan csak a kudarcokból tanulja meg, hogy a test és lélek egységet alkot. Egész életem során egyetlen orvost sem kellett felkeresnem, és soha nem vettem be gyógyszert. Isten jól megművelt kertjében minden olyan gyógyfüvet megtaláltam, amely a gyógyításhoz szükséges volt.”
Ez Maria Treben néhány mondatban összefoglalható életfilozófiája, amely mindannyiunk számára követendő példa lehet – már amennyiben egészséges, kiegyensúlyozott, hosszú és boldog életet kívánunk élni szeretteink körében.
Javaslatok a betegségek megelőzésére
Sokan elvárják testüktől, hogy kifogástalanul működjön, korlátlanul terhelik, és kimeríthetetlennek gondolják a szervezet öngyógyító erejét. Veszélyesen él az, aki átengedi magát ennek az öncsalásnak!
Csak kevés embernek jut eszébe, hogy szerencsés embertársukat testének megfelelő edzettsége miatt kerülte el a fertőzés. Sokan azt mondják, minek csináljanak fagyönygykúrát, amikor rendben van a vérkeringésük? Nos, nem tehetünk többet, mint hogy értelmes ajánlásokat nyújtunk a megelőzésre. Mindenkinek magának kell eldöntenie, mennyit ér neki az egészsége. Mindenesetre az Úristen mindenről gondoskodott, ami az egészséghez és a jó közérzethez szükséges. Adományai felhasználásához egy kevés munkálkodást kér tőlünk csupán.
Testedzés
A fény-, levegő- és vízfürdő fontos az egészség számára. Így lehet a testet edzeni és betegségekre kevésbé érzékennyé tenni. Különleges jelentősége van a hideg víznek, amely szabályozza a szív és érrendszer működését, továbbá javítja a bőr vérellátását.
A következő előírásokat kell figyelembe venni:
a.) A testnek elég melegnek kell lennie, amikor hidegvízkúrát alkalmazunk. A legjobb, ha a meleg ágyból kikelve vesszük a hideg fürdőt. Este séta vagy megfelelő torna segítségével melegedjünk fel.
b.) A fürdőszoba kellő hőmérsékletű legyen. Az ablak maradjon zárva, nehogy huzat keletkezzék. A hidegvízfürdő után gyorsan fel kell melegednie a testnek. Ideális megoldás, ha egy időre visszafekszünk a melegen tartott ágyba.
c.) Az edzőgyakorlatokat nem szabad eltúlozni, mert a test könnyen hozzászokhat ezekhez az ingerekhez, és később nem reagál megfelelően. Ne használjunk állandóan ki minden lehetőséget, hanem alkalmanként váltogassuk azokat.
Karfürdő
Merítsük bele mindkét karunkat hideg vízzel megtöltött kádba vagy mosdóba. A víz a vállunkig érhet. A merítés után lassan számoljunk el húszig vagy harmincig, vegyük ki a vízből mindkét karunkat, szárítás nélkül rázzuk le, és addig mozgassuk ide-oda, amíg meg nem szárad. Utána gyors, szokásos esti fürdés következzék, majd gyorsan bújjunk be az ágyba. A frissesség bizsergő érzése áthúzódik a szívre, amelynek a hideg víz megnyugvást jelent. Ilyen módon nem csupán a testünket eddzük, hanem mélyen és nyugodtan fogunk aludni is.
Ha reggel így kezdjük a napot, és lefekvés előtt megismételjük ezt, a mosdások megedzik testünket. Így megfázás, időjárással szembeni érzékenység és influenza ellen jobban fel vagyunk vértezve, mint azok, akik ezt puhányságból elmulasztják. Feltétlenül mosdókesztyűt kell használnunk, amellyel a mosdást lent, a jobb lábnál kezdjük. Először mindig a jobb, majd a bal lábat, a hasat, hátat és főképpen a szív környékét kell lemosni. A mosakodás gyors, automatikus legyen. A szív tájékát két-háromszor dörzsöljük körbe. Pompás, az egész testen szétáradó melegséget hoz a ledörzsölés száraz frottírtörölközővel. Ezzel a módszerrel kezünk-lábunk mindig melegen marad, mi pedig kiegyensúlyozottak leszünk.
Az esti mosdás mindenekelőtt a jó alvás biztosítéka. Víztaposás: Vádlin felül érő vízben úgy sétáljunk, mint a gólya, télen a fürdőkádban, nyáron – ha lehetséges – tiszta vízű patakban. Mindig csak az egyik láb legyen a vízben. Naponta egyetlen perc víztaposás bőségesen elegendő. Ezt követően ne szárítsuk meg a lábat, hanem húzzunk meleg zoknit.
Akinek saját, füves kertje van, tavasszal és nyáron használja ki az alkalmat arra, hogy reggel mezítláb a harmatos fűben néhány kört fusson. A mezítlábas futás nem csak a vérkeringést szabályozza, de erősíti az egészséget is. Egyenes testtartással, mélyen lélegezve, tíz percig fussunk a harmatos fűben. Visszatérve a lakásba, a nedves lábakat dörzsöljük szárazra, és vegyünk fel zoknit. Így nem lehet megfázni! A harmatos fűben való futástól javul a vérkeringés, emiatt soha nem lesz hideg a láb! Másrészt a napot jóval kiegyensúlyozottabban kezdhetjük el. Reggeli madárcsicsergés mellett élvezhetjük az első, isteni napsugarakat, és felélénkülünk a tágas égbolttól.
A cikk Maria Treben új receptjei és élete című könyv alapján született. Kiadó: Hungalibri és a Budapest-Print közös kiadása Terjedelem: 134 oldal
Az Astronet ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és friss infókért!