A Szűz földies jegyét a Merkúr bolygó energiái határozzák meg. Ezen a területen a tudatos racionalitásból születő gyakorlatias hozzáállás a legfontosabb támpont.
„Minden elmélet éppen annyit ér, amennyit a mindennapi élet energiaszintjén emelni tud.” – ez lehet a Szűz jegyűek egyik mottója…
A „tipikus” Szűz jegyűek szorgalmas és alapos emberek. A részletekben azonban elveszhetnek, és a tökéletesség illúziójának „banánhéja” is óvatosságot igényel a részükről. Az általuk elérhető „maximum” az a teljesség, amelynek szép pillanatait a tudatos útkeresés során élhetik meg.
A születési horoszkópban látható adottságokat az életre kapjuk útravalóként. Folyamatosan fejlődő, emelkedő tudati szintünk által tudjuk ezeket a lehetőségeket minél jobban és hatékonyabban felhasználni életutunk során.
A mintában az energiák eloszlása – a szelíd hullámzás mellett – nagy kilengéseket nem mutat, összességében egyenletesen oszlik el. A részletek szintjén változó, hogy mikor mi kap nagyobb hangsúlyt.
– Érdemes megfigyelni a különleges, bekötött ékezeteket (pl. eközben, „z”- betű). A Duktor egyedi megoldásokat alkalmaz akkor, amikor a továbblépés során új utakra van szükség. A tudat szintjéről hozott energiát transzformálja át a fizikai szintre. A felső zónás hurkok szépen formáltak, tartalmuk le van hozva a mindennapok szintjére, tehát megvalósul a gondolatok és a tettek összhangja.
Itt most nem a tudásanyag, hanem a „módszer” a lényeg. Tehát továbbadni, „tanítani” (ami gyakran feladata a Szűz jegyűeknek) azt a „technikát” lehet, ahogy az ihlet által valami egészen új dolog születik.
– Az alsó zóna hurkainak tartalma feljut a középzónába, és ezáltal a tudatalatti világa is teret, megmutatkozási lehetőséget kap. Az érzések zsigeri szinten vannak jelen a mindennapokban.
– A középső rész anyagszintű világa sok kerek formát tartalmaz, ami a teljesség közelségének örvendetes életérzéséről tudósít. Tökéletesség persze a földi régiókban nem létezik, de a törekvések ebben az irányban mindig előre visznek az úton egy „jóakaratnyit”.
A határok megtartása elég jól működik (szó- és sortávolság), de inkább ő a kezdeményező, az aktív fél.
A Grafoterápia az íráselemzés segítségével az egyén saját belső egyensúlyának a megteremtésére törekszik. Felhívja a figyelmet azokra a területekre, ahol akad tennivaló, és emellett lehetőség is az előrelépésre.
Ebben az esetben az írásminta alapján az alábbi javaslatokat érdemes figyelembe venni:
– Az önbizalom („o”-betűk, oválok nagysága, kereksége) erősödése.
– A vágyak megvalósítása. „Mitől érzem jól magam?” (a „j”- betű arányai)
– A döntések („t”- betűk” az alapvonalra leérő, hosszabb végvonala, ill. áthúzása) terén a határozott, kézzel fogható, és megvalósítható megoldások felvállalása.
Varju Beáta
www.grafomuhely.hu