A színek mindenütt körülvesznek bennünket. A környezetünkben előtűnő színek nagy hatással lehetnek ránk. Csábítanak, taszítanak, sőt, sokszor gyógyítanak is. A szín egy rezgés, ami ragyog. A spektrum minden egyes színe kissé más mértékben rezeg, és mindeg
Egy munkahelyen rájöttek, hogy ha a lépcsőkorlátot pirosra festik, a dolgozók nem állnak le csevegni. A piros rezgései mozgásban tartják őket. Az Egyesült Államokban egy cég vezetői azt vették észre, hogy a férfi alkalmazottak túl hosszú időt töltöttek a mosdóban. Úgy döntöttek, hogy a férfimosdó falait világító zöldre festik. Azóta szinte menekülnek az oda betérők.
Az ajakrúzskészítő gyárakban azt fedezték fel, hogy az ott dolgozó nők túlságosan sok pirosnak vannak kitéve. A fejfájás és migrén miatti távollétek aránya igen magas volt más gyárak dolgozóihoz képest. Amikor a falakat zöldre festették, ez ellensúlyozta a piros hatását és a fejfájások is megszűntek. A túl sok fehér is okozhat problémát. A kórházakban például épp hogy kerülni kellene a fehér túlzott használatát, mivel a sterilitás érzése frusztrációt okoz. A pasztellszínek sokkal megnyugtatóbbak, gyógyító hatásúak. Ha pedig meglátogatunk valakit a kórházban, alaposan gondoljuk meg, milyen virágot viszünk hozzá (ha épp abban a kórházban szabad virágot adni a betegeknek). Ne vigyünk pirosat, különösen, ha épp most műtötték az illetőt, mert a piros azt sugallja, hogy „kelj fel és járj”. A levendulaszín segít az érzéstelenítők hatásának ellensúlyozásában, különösen ha a beteg épp lábadozik.
Mindenütt más szín a fontos
A reptereken semleges színeket alkalmaznak, a bútor szürke, az eligazító táblák viszont pirosak. A repülőgépen nem tanácsos a sárga használata, mivel az hányingert okoz, az iskolák tantermeiben viszont elősegíti a koncentrálást, stimulálja az intellektust. A kankalinsárgát alkalmazhatunk gyermekeknél iskolai vizsgák idején, mert erősíti az önbizalmukat és összpontosítja a figyelmüket. (A székletürítésnél is segíti a kicsiket.). Gyűléstermekben és konferencia központokban legjobb a komor, méltóságteljes színek alkalmazása, mint a sötétkék és indigókék, ezek elősegítik a szervezést és tervezést. A kávézókban a piros árnyalatai és a narancsos színek biztosítják leginkább, hogy a vendég ne ücsörögjön túl sokáig egy csésze fekete mellett. Ezek a színek gyorsabb evésre, tettrekészségre serkentik az embert, tehát felgyorsítják a forgalmat. Kísérleteket végeztek, hogyan lehet nyugalomban tartani a rabokat. Először kísérletképpen rózsaszínre festették a börtöncellákat. A rabok egy óra múlva már egymásnak estek. A fehér inkább visszatartotta, megnyugtatta őket. A futballmeccseken a szurkolótábor mindig nagyon zaklatott, ha sárga a domináns szín. Viszont kevésbé dühösek, amikor világoskék környezetben szurkolnak.