Egyre több kísérlet bizonyítja, milyen nagy befolyással van lelkünk a testünkre. Ezért már attól eredményesebb lesz egy kezelés, ha hiszel a sikerében, de akár magad is elmulaszthatod betegséged.
Miért van az, hogy egyesek viszonylag gyorsan felépülnek egy komoly betegségből, míg mások hétköznapi nyavalyáikból is nehezen kecmeregnek ki? Hogyan lehetséges, hogy van olyan daganat, ami – az orvosok legnagyobb csodálatára – magától felszívódik? A választ a bennünk rejlő erő, az öngyógyító képességünk tudja csak. Bárki fel tudja éleszteni teste öngyógyító erőit, így jótékonyan befolyásolhatja egy betegség lefolyását.
Placebo – mellékhatások nélkül
Kísérletek bizonyítják, milyen erős hatása van a gondolatoknak: gyakran akkor is javul a betegek állapota, ha hatástalan gyógyszert, úgynevezett placebót kapnak. Egy kísérlet során az orvosok például olyan gyógyszert adtak kismamáknak, amely állításuk szerint elmulasztja a hányingert. A legtöbbjüknél elmúltak a panaszok, megnyugodott a gyomruk, és sokkal jobban érezték magukat, pedig valójában placebót kaptak. Egy másik orvoscsoport térdizület-kopásos betegeket tesztelt: az első csoport tagjait ténylegesen megműtötték, míg a másik csoport altatás után csak egy műtéti heget kapott. Két évvel később viszont mindkét csoportból szinte mindenkinél elmúltak a panaszok. A vizsgálatokból az is kiderült, hogy nemcsak a kezelésbe vetett hit, a kezelés módja is befolyásolja a sikert: minél nagyobb beavatkozás történik a testben, annál jobban hisz a beteg a gyógyulásban. Egy tabletta például nem hat annyira erősen, mint egy injekció, a műtétről nem is beszélve. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>