Vannak különlegesen érzékeny embereik, akik megálmodják a jövőt, érzik, ha egy szerettükkel baj történt, megérzik, ki hívja őket telefonon. Ráadásul a szerelemben is pontos eligazítást kapnak föntről, hogy megtalálják a lelki társukat.
Nemsokára, egy értekezleten a főnök bemutatta az új kollégát, K. Ivánt. Margó, amikor meghallotta a nevet és a férfira nézett, úgy érezte, mintha ezer hangya futkározna a hátán. – Óvatosan végigmértem, de nem mertem a szemébe nézni. Bár akkor láttam először, mégis tudtam, ezer éve ismerem őt, és most eljött, hogy igazán velem lehessen.
Tények vannak, magyarázat nincs
A lélektan kutatói szerint vannak különlegesen érzékeny emberek, akikkel mindig fura dolgok történnek. Megálmodják a jövőt, érzik, ha egy szerettükkel baj történt, tudják, ki hívja őket telefonon anélkül, hogy rápillantanának a kijelzőre. Ráadásul a szerelemben is pontos eligazítást kapnak föntről, hogy megtalálják a lelki társukat. Évtizedek óta kutatják a jelenség okát, de nem találnak egzakt magyarázatot. Elképzelhető ugyanakkor, hogy létezik egy közös tudatmező – a C. G. Jung által leírt kollektív tudat -, ahonnan információt tudunk meríteni. Valószínűleg ez mindenki számára elérhető – már ha létezik ilyen -, de nem mindenki képes érzékelni, elfogadni az onnan érkező jeleket.
Egyre inkább elzárjuk magunkat a jelzésektől
Minél civilizáltabbak vagyunk, minél zajosabban élünk, annál inkább elzárjuk magunkat ezektől a finom jelzésektől. Ezoterikus vélemények szerint mindannyian minden éjjel megmerítkezünk abban a dimenzióban, ahol minden közös információ elérhető, és álmok formájában érkezik a tudatunkba az üzenet. Persze vannak, akik soha nem emlékeznek arra, mit álmodtak, pedig attól még ők is álmodnak, vagy ha emlékeznek is, nem tudják, nem akarják megérteni a jelentését. Olvasd tovább a Kiskegyeden l