Mindannyiunknak vannak öröklött családi mintáink, amelyek nagy erővel befolyásolják a mindennapjainkat, s amelyeket akkor is fönntartunk, ha azok már kárt okoznak, ha lélekrombolók. Ha visszamegyünk a családtörténetünkben, és megkeressük azt a problémát,
Furcsán hangzó terápiát talált ki Bert Hellinger: a „családállítás” valójában egy olyan módszer, amely az ősöktől átvett viselkedési mintákat tárja fel és igyekszik feloldani. Hellinger szerint ugyanis minden embert egyfajta morfogenetikus mező köt össze a családjával, a még élőkkel és a már eltávozottakkal.
Mindannyiunknak vannak öröklött családi mintáink, amelyek nagy erővel befolyásolják a mindennapjainkat, s amelyeket akkor is fönntartunk, ha azok már kárt okoznak, ha lélekrombolók. Arisztotelész mondása szerint: A kezdet legkisebb eltérése az igazságtól később az ezerszeresére nő” – ez az az ok, ami miatt vissza kell mennünk családtörténetünkben, és meg kell keresnünk azt a – kezdetben akár csak apró – problémát, amely az idők során hatalmasra dagadt.
Öt lépésben lehet elérni, hogy az lehess, aki lenni szeretnél.
l. Fel kell ismerned, mit kell megváltoztatnod. Biztosan gyakran előfordul, hogy napról napra élsz, anélkül, hogy igazán megértenéd az életedet irányító, alapvető gondolkodási folyamatokat. Az első lépés, hogy felismerd azokat a családi hiedelmeket és hagyományokat, amelyek hatással vannak jelenlegi negatív viselkedésedre. 2. Nem szabad ítélkezni! A magadról és másokról alkotott negatív ítéletek csak arra jók, hogy további negatív érzéseket, kritikákat csaljanak elő, és megszilárdítja a negatív viselkedést, amitől pedig szabadulni szeretnél. 3. Meg kell szabadulni a beidegződésektől, a múlt hibáitól. 4. Meg kell találni a benned rejlő szépséget. A gyengeségeidet is erősséggé alakíthatod, ha megszabadulsz a társfüggőség hajlamától, megbocsátasz másoknak és előítéletek nélkül tekintesz az emberekre. 5. Az utolsó lépés, hogy megtanuld, hogyan hozz létre spirituális kapcsolódást. Ez így, leírva talán kicsit bonyolultnak tűnik, pedig valójában nagyon is egyszerű: meg kell szabadulnod azoktól a múltból, környezetből hozott beidegződésektől, amelyek gátolnak a boldogulásban. Ne azért tegyél valamit, mert „ezt várják tőled”, hanem azért, mert az neked jó. Ne vállald fel mások bűneiért a vezeklést, ne akard mások életét élni, hogy „hátha akkor neked majd jó lesz”.
Ha tényleg változtatni szeretnél a sorsodon, vedd kézbe Rebecca Linder Hintze könyvét – mely az Édesvíz kiadó gondozásában magyarul is megjelent – Gyógyítsd meg családtörténetedet! címmel, és fejezetről fejezetre sajátítsd el az ott olvasottakat. A szerző több mint ezer workshopot tartott az USA-ban, Kanadában, majd Európában is. Tapasztalatai alapján most olyan kulcsot ad a kezedbe, amelynek segítségével egy speciális családfát készíthetsz magadnak; általa tökéletesen világossá válik, miként raktároztál el magadban akadályokat, és hogyan szabadulhatsz meg tőlük. Ha valóban szeretnéd meggyógyítani a családtörténetedet és önmagadat, ez a kötet hasznos társad lesz e nemes cél elérésében. A szakértő szerző olyan kulcsot ad a kezedbe , amelynek segítségével egy speciális családfát készíthetsz, s meglátod, mire a kötet végére érsz, megváltozik az életed.