Ugye Te is azt szeretnéd, ha a tiéd lenne a világ legokosabb gyereke?
Számtalan tanfolyamra beíratod, taníttatod, hogy az első legyen. Vajon meddig jó a gyereknek az IQ-növelés? Hogyan lehet napról-napra okosabb?
Az átlagon felüli IQ-val rendelkezőket gyűjti egy csoportba a világszerte elismert Mensa csoport: a 130 felettiek tartozhatnak közéjük. De vajon jó-e azoknak a gyerekeknek, akiket zseninek titulálnak, akiknek 150 vagy épp 170 az IQ-juk? És mit tudnak vele kezdeni?
Anglia legfiatalabb zsenije
A nagycsaládos anyuka – 42 évesen szülte a kislányt – tudatosan fejleszti nap mint nap a legkisebb gyermekét, aki még csak 3 éves, és zseni. A mama állítása szerint, már 3 hónaposan felismerte a különböző tárgyakat és a szemével meg is kereste azokat, 10 hónaposan már futkározott. Ekkor határozták el a szülők, hogy különleges figyelemben részesítik majd: a nap minden szabad percét a kislányukkal töltik (a többi testvér már mind felnőtt). Meg is van az eredménye: a látványosan okos(kodó) hároméves ki is oszt mindenkit a családban, hiszen ő a zseni. Tudatosan építik benne ezt az imázst, nem is jár közösségbe, kártyákkal, fejlesztő módszerekkel akarták elérni a Mensa első helyezését. Sikerült is: a kicsi lány messze átlagon felüli IQ-ját a szervezet is rögzítette.
A jövő zenésze?
Ki tudja, a szülők kezdeményezik, vagy tényleg a gyerekek találják ki a „mániájukat”. Mert nehéz elképzelni, hogy egy néhány éves gyermek önmagától gyakoroljon napi 2-3 vagy akár 4 órát! A teljesítménykényszer a kis japán származású lányban is túlteng. Minden lehetséges versenyen elindul, többnyire persze az első helyen végez. Szülei minden eseményre felkészítik, a legjobb professzorokhoz járatják, ott ülnek vele, ha gyakorol, ha versenyez, ha fellép. Kétségtelenül nagy tehetség, de vajon meddig tündököl majd a sztárok között? Most még csak 10 éves?
A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>