A tudatalattid nem csupán az emlékek és érzések tárháza, hanem az intuíció, a kreativitás is ott lakik. Az intuíció segít megoldani a problémákat.A jósok, asztrológusok is a tudalatattijukra támaszkodnak – még akkor is, ha olyan racionális elemzést végezn
Váratlanul eszedbe villan valami, beugrik a gondolatodba, és megvan a megoldás arra, ami napok óta foglalkoztat. A megoldáshoz a tudatalattid segített hozzá. Ahogy a művészeket is a tudatalatti támogatja, amit másképp ihletnek nevezünk. A kreativitást igénylő foglalkozás jobban erősíti a tudatalatti működését, mint mondjuk az irodai munka. Itt a kreativitás majdhogynem bűn, mivel épp a napi rutin ellenébe megy, és aki túl kreatív, az a főnök hatalmát fenyegeti. Ha egy adott ötlet nem a főnök fejéből pattan ki, hanem egy alacsonyabb beosztású alkalmazottól ered, lehet, hogy jó, mégis elvetik. Talán már te is megélted, hogy minden jó ötletedre akadt legalább bíz ellenző, lehurrogó ember. Gyakran öli meg a rugalmasságot a rutin, így teheted az életedet sokkal unalmasabbá és behatároltabbá, mint ahogy az szükséges lenne.
A tudatalatti alulértékelése
Manapság túlzott elismeréssel adózunk a racionális gondolkodásnak (mely mentális képességeink elenyésző részét teszi ki). S persze ezzel egyenes arányban alulértékeljük a tudatalatti működését. Általában csak azt hisszük el, amit látunk és hallunk, ami táblázatokkal, statisztikai és kísérleti adatokkal bizonyítható. Épp ennek hiánya miatt kap a kreativitás, az intuíció és az ötletgazdagság nagyon kevés , kivéve azokat az eseteket, amikor sok pénzt hozott).
Ne feledd: minden elért eredmény egy ötlettel kezdődött!
Az ötletek váratlanul és az ismeretlenből bukkannak fel. Nem lehet őket erőszakkal előrángatni. Az ötleteknek nincs semmi közük az akaraterőhöz. Minél inkább ki akarunk találni valamit, annál kevésbé kerülünk kapcsolatba a tudatalattinkkal. Az ötletek akkor bukkannak elő, amikor nem keressük őket, amikor valami másra gondolunk. Az intuíciónak semmi köze az akaraterőhöz. Az intuíciót úgy is meghatározhatnánk, hogy egy olyan irányba mutató erő, amely meglehetősen irracionális módon működik, de szinte mindig helyesnek bizonyul. A tudatalatti mindig téged szolgál. Mikor feladtad egy probléma megoldásának már a reményét is, a tudatalattid még akkor is lelkesen tovább dolgozik rajta, és amikor ellazulsz, és képes vagy a belső hangra figyelni, akkor az megszólal és jelez valamilyen formában. Egy intuitív megérzés, gondolat vagy ötlet alakját öltve. Bármikor. Este vagy napközben, esetleg a varázsgömböt nézegetve vagy álom formájában. Az álmokat ezért érdemes felidézni, leírni, később elemezni.
A belső hang tisztelete
Ha kapcsolatba akarsz kerülni a tudatalattiddal, akkor meg kell tanulnod a http://www.astronet.hu/testleleklelekgyogyaszat/a-belso-hang-uzenete-29408.html iránti érzékenységet. Érdemes a racionális tudatodat ellenőrzés alatt tartani, mert különben hamar átveszi az uralmat és ráül a tudatalattira. Ha folyamatosan aggódsz valami miatt, és mindig csak a „tragikus dolgok” bekövetkezésére vagy ráállva, akkor gyakorlatilag a tudatalattid számára lehetetlenné válik a konstruktív megoldás felajánlása, és a baj tényleg bekövetkezik. Ahhoz, hogy hasznát vehesd agyad intuitív és kreatív megoldásokat hozó erejének, állítsd le néha a racionális, tudatos gondolataidat. Lazíts, meditálj. „Nézd a semmit”. A testi feszültséget légzésgyakorlattal oldhatod. Az elméd feszültségének oldására az agykontroll rengeteg jó módszert kínál erre. A vizualizáció – a gyertyaláng nézése, egy rózsa elképzelése, de olyan intenzíven, hogy nemcsak a színeit, formáját látod, de érzed az illatát is – segít a tudatalattiddal kapcsolatba kerülni. Innen csak egy lépés az álmodozás, amikor elképzeled, amire vágysz, amit szeretnél. Álmodozás közben az ember ritkán aggodalmaskodik, nem a rosszra gondol, hanem arra, milyen jó lenne, ha? és ilyenkor beugorhat a megoldás is.