Hogyan jelennek meg a Nyilas energiái a kézírásban? Varju Beáta elemzéséből kiderül!
A Skorpió mélységeit megjárva, az alászállást megtapasztalva, (erről szóló cikkünket itt olvashatjátok) most felfelé, a felső régiók birodalmába vehetjük végre az irányt, és a Nyilas jegy témáit járjuk körbe.
Grafológusként az íráselemzés során mindig megnézem a radix horoszkópot is. Míg ez utóbbi a lehetőségeink tárházát mutatja meg, addig az írás és a rajzok azt tükrözik, hogy ezekből itt és most mit és miként sikerül megvalósítani.
Milyen szinten történik a megélés?
Aktuális példaként most – a képen látható – Skorpió napú és Nyilas Ascendenssel rendelkező levélíró szerepel, aki a 30-as évei elején jár, tehát most éppen viszonylagos egyensúly uralkodik a két véglet hatása között. Természetesen mindig fontos kulcs, hogy a megélések milyen szinten történnek! Itt gyönyörűen látszik a sötét, ismeretlen mélységekből merített energia felhozatala a fényes magasságok felé.
A középső rész, a mindennapok színtere (az a- és o-betűk vonala) itt megkapja mindazt az energiát, amelyet a lány az érzelmi-lelki, és a tudatalatti mélységekből merít (alsó zónás hurkok). Ide áramlik a felső zónák tudatos tartalma is. E kettő ereje hozza létre a megvalósuló teremtést (bekötött ékezetek, telt l-betűk). Az egész íráskép meglehetősen terjengős, nagyvonalú vonalvezetéssel tükrözi a bőségesen áradó energiák útját.
Érdekes nagyon a harmadik sor elején látható „k-betű”, amely a kreatív teremtés egyik jelölőjeként szinte táncol felfelé azon a bizonyos „láthatatlan lajtorján”.
Honnan meríted az energiát?
A Nyilas jegy jupiteri hatása mindenki életében jelen van. Különböző módon viszonyulunk ehhez. Van, aki nagyon óvatosan – aggódó, „kicsi” hittel – és van, aki folyamatosan tágra nyílt szemekkel várja a csodát. Az emberiség nagy kérdése, hogy honnan és hogyan nyerhetünk energiát létezésünkhöz? Lehet egymástól is, talán ez a leggyakoribb „módszer”, de kevésbé hatékony és etikus nagyobb mértékben alkalmazni. Az egymással kontaktusba kerülők között hosszabb távon a kölcsönösség az igazán üdvös.
Tudjuk, érezzük, hogy a gondolatoknak, érzéseknek egymás felé szintén érzékelhető energiája van. Lehetünk pozitív, feltöltő hatással egymás felé, és vannak energiarabló kapcsolódások is. Az univerzum rendszere azonban biztosít a számunkra egy embertársainktól független és mindig a rendelkezésünkre álló feltöltődési lehetőséget is, amelyet ma már sokan felismernek és használnak. Ezek a különböző meditációk, imák, légző gyakorlatok, energetikai gyógyítás, jóga stb. Ilyenkor létrejön bennünk egy tudatos nyitás a felsőbb energiái felé, amelyek beáramlanak energiarendszerünkbe. A feltöltekezés révén egy magasabb szintű rezgés jön létre, amely nemcsak ránk, hanem a környezetünkre is pozitív hatással van.
A kézírásban ezeket a készségeket a felső zónánál figyeljük meg. Mennyire hosszan nyúlik felfelé? Annyira nagyok a késztetések. Mekkora a huroktartalma? Akkora mennyiséget tudunk befogadni. Mennyire visszük le a középső zónába (hol/hogyan kötjük be)? Annyit és úgy tudunk felhasználni, hasznosítani a beáramló energiákból. Mennyire folyamatos az energiaáramlás? Hol vannak elakadások, hol van belőle túl sok, vagy túl kevés?
Az írásmintában a felső- és az alsó zóna egyaránt kiemelt, a középső hozzájuk képest a háttérbe szorul. Bár a sorok optimista módon kissé felfelé tartanak, de ezeket a láthatóan nagy energiákat mégsem könnyű mindig jól, hatékonyan, és optimális módon kezelni, egyensúlyban tartani. Itt a cselekvést, az előre mozdulást kifejezetten akadályozza a túlzásba vitt gondolkodás, töprengés (túl hosszú ékezetek) és a gyakori, túlbiztosításból eredő energiamegrekedés (pl. b-betűk). Az oválok (o- és a-betű) változó nagysága az önértékelés ingadozását mutatja. A skorpiós alsó zónákban ugyanakkor időnként megrekednek a késztetések, a vágyak, és az érzések nem kapnak megnyilvánulási lehetőséget.
Az energetikai nyitás mértéke nagyban függ az aktuális lelkiállapottól, a korábbi tapasztalatokra épülő bizalomtól, attól, hogy a „hit” dolgával napi szinten hogyan állunk? Mennyire vagyunk hit-elesek? Hűek önmagunkhoz és másokhoz, miközben a szeretet és a félelmek között haladunk előre életutunkon. Emberi mivoltunkból fakadóan változó sikerrel… Pedig a legtöbb esetben – elhisszük, vagy sem – de mindnyájunkat „megtart” az Élet, addig, amíg szükséges. De lehet, hogy erre csak utólag jövünk rá…
Varju Beáta grafológus www.grafomuhely.oldalunk.hu