Ha a férfi alapvetően „csupa szem”, még nem jelenti azt, hogy a többi érzékszerve elsorvadt volna. Hogy mégis miben különbözik a többiektől, azt az agy és a tudat funkciója magyarázhatja meg. Aki megérti, hogy miként zajlik a „csupa szem” férfi gondolkodása, könnyebben meg tudja hódítani.
A férfiak többsége e típushoz tartozik. Számára elsőrendűen fontos a látvány, sokat ad arra, hogy a kedvese hogyan néz ki. Valószínű, hogy éppen ezért észreveszi az új kesztyűjét, kabátját, a korábbitól eltérő színű rúzsát, a frizurája apró változásait, de még a lakásban történő legkisebb új dolgokat is.
Jobban érdekli a nő arckifejezése, mint az üdvözlő szavai, vagy mint a mozdulat, ahogyan átöleli. Ha a férfi alapvetően „csupa szem”, ez nem jelenti azt, hogy a többi érzékszerve elsorvadt volna. Hogy mégis miben különbözik a többiektől, azt az agy és a tudat funkciója magyarázhatja meg.
Azonos hullámhosszon vannak. Ha azonban „csupa fül” vagy „csupa szív” nő a párja, akkor mindketten arra kényszerülnek, hogy az összehangolódás érdekében áldozzanak a közös szövetségért. Különben a férfi látja azt, amit asszonya észre sem vesz, a nő pedig meghallja azokat a hangokat, amelyek elszállnak a férfi füle mellett. A „csupa szem” férfi általában nagyon tevékeny. Mindig elfoglalja magát valamivel. Részben így dolgozza fel a látás útján érkező benyomásokat, másrészt viszont azért mozog, hogy minél többet lásson. Úgy szomjazza a látványt, mint a csecsemő az anyatejet.
Gyakran kifejezetten munkamániás. Kifogyhatatlan az energiája, és szerteágazó az érdeklődése. Csak akkor elégedett, ha valami érdekeset lát. Néha ugyan elromlik a hangulata, s ilyenkor nem könnyű jókedvre deríteni, különösen, ha hallási inger (hangos zene vagy végtelen szóáradat) éri. Ő látványra vágyik, a sok beszéd idegesíti.
A vizuális beállítottságú férfi maga a megtestesült szervezés. Imád világot látni, szereti maga körül a kényelmet, a tisztaságot. Fellelkesül, ha minden tárgy a helyén van, ha a szobában rend és kényelem uralkodik. Néha ugyan ridegnek, merevnek és nyugtalannak tűnik, de csak azért, mert mindennek úgy kell lennie, ahogy neki tetszik, jóllehet elvárja, hogy kitalálják az elképzelését, s így tegyenek a kedvére.
Örökösen ellenőriz, hogy megbizonyosodjon róla, rendben van-e minden. Ölszámra vásárolja az autótérképeket, ha valahová készül, viszont rögtön ideges lesz, ha valaki szóban próbálja elmagyarázni, hogyan juthat el a tervezett célhoz. A tárgyak külsejéről szívesen beszél, de nehezére esik az érzelmeit szavakba foglalni, ami azonban nem jelenti azt, hogy érzéketlen, fásult, közönyös lenne. Egyszerűen csak arról van szó, hogy az érzelmeivel inkább magába fordul, de nem hajlandó róluk beszélni és magyarázkodni. Van valami, amit a „csupa szem” férfi kimondottan gyűlöl, nevezetesen: a másokkal kapcsolatos élményei megvitatását.
Sohasem szabad arra késztetni, hogy beszéljen a szerelméről, a barátairól, az édesanyjáról, a lánytestvéreiről. Ha egy nő azt szeretné a tudomására hozni a „csupa szem” férfinak, hogy mennyire szereti, akkor ne szerelmes szavakat suttogjon a fülébe, hanem olyan tárgyakkal ajándékozza meg, amelyekre akaratlanul is rá kell néznie, és szerelmes üzeneteket közvetítenek számára. Érdemes naptárral is meglepni, amibe előre be kell írni minden fontos dátumot, mert így talán elérhető, hogy ne feledkezzék meg róla.
A „csupa szem” férfi kedvelt szavai
Bizonyára ismerős a mondat: „A férjemmel képtelenség beszélgetni, oda se figyel rám…” Ennek nagyon egyszerű oka van: a nők általában a maguk én-nyelvén beszélnek a férfival, aki azonban csak akkor kapja fel a fejét, hogy az ő nyelvén szólítják meg. Aki tehát vizuális típusú férfival beszélget, csak akkor számíthat jó fogadtatásra, ha „láttatja” a mondanivalóját, vagyis mindennek a külsejéről ejt szót. Nem a szó értelmét kell változtatni, hanem a kifejezési formát.
Ha eddig azt mondta neki valamire: ez nem hangzik rosszul, akkor most inkább mondja így: Úgy látom, nem néz ki rosszul. Az úgy érzem, valami nincs rendjén helyett mondja azt: Ezt nem látom valami meggyőzőnek. Ugyanis számára ezek a szavak hangzanak természetesen. Tudat alatt ráhangolódik, jobban odafigyel, és szinte biztos, hogy nagyobb bizalmat, több szeretetet érez a párja iránt, ha nem is tudja, hogy miért. Aki a „csupa szem” típus szókészletével operál, megbizonyosodhat róla, hogy könnyebben ér célhoz, hatékonyabban érvényesítheti önmaga erejét és képességét. De ezen túl is, a környezetében könnyebben boldogul a „csupa szem” társalgási módszerrel, legyen szó akar az ilyen típusú gyerekéről, barátairól, sőt ügyfeleiről, netán üzlettársairól. Óhatatlanul – tudat alatt – felmerül bennük az igény, hogy egyetértsenek, hiszen a nyelvükön beszél.
A lényegben azonnal meg tudnak egyezni, csak árnyalatban, tónusban lehet vita. Azonos típus esetében sem egyértelmű azonban, hogy egymással tökéletesen meg legyenek elégedve. A férfi esetleg másnak képzeli el, hogy milyennek is kellene lennie az asszonyának. Rendszerint a fantáziájában alkotja meg a tökéletes társat. Le kell hozni az égből a földre, megértetni vele, hogy nem fantázianővel, hanem a választott társával van dolga, ha már egyszer nem valamelyik szépséges világsztárral hozta össze a sors. (De ez fordítva is igaz – és megtörténhet.)
A „csupa szem” férfi intim élete
Ezt a típust a látvány hozza izgalomba. Ez azonban egyáltalán nem zárja ki, hogy ne értékelné a szerelmes zenét vagy a gyengédséget, de mindez alig játszik szerepet a felajzásában. Látnia kell, amit szeret, ami tetszik neki. A szégyenlős partnerrel nehezen tud szót érteni. Aki vizuális beállítottságú férfit választ magának, jól teszi, ha mutatós ágyneműt használ, és kiegészíti azzal a bizonyos kis tetszetős törülközővel is. Feltétlenül kérdezzen rá a párjára, hogy milyen szín a kedvence, és olyan színű csábos hálóinget vegyen fel.
A hálóing persze csak azért kell, hogy legyen majd mit levenni, látványosan, izgatóan. Ha kiderül, hogy a férfiú bolondul a vörös színért, akkor ne féljen a túlzásoktól! Minden vörös lehet: a lenge öltözet, az arcfesték, az ajakrúzs, a körömlakk – akkor is, ha a divatirányzat éppen az ezüst, az arany vagy az enciánkék. Fontos, hogy kifürkéssze a „csupa szem” férfi szexuális fantáziáját.
Ne bosszankodjon amiatt, ha szexlapot nézeget, sőt lepje meg vele olykor. És a hölgy azt is okosan teszi, ha engedi, hogy a kedvese erotikus képet készítsen róla. Faggassa régebbi szerelmi kalandjairól, különösen az elsőről. El fog csodálkozni, mennyi váratlan „ízlésbeli” meglepetésben lesz része, olyanban is, amitől rettegett, mert kiábrándítónak tartotta (például az átlagosnál teltebb alakját, kicsi vagy nagy mellét). Ha közeledik hozzá, ne rontson ajtóstul a házba, hagyjon neki időt a nézelődésre, hadd gyönyörködjék, hadd legeltesse a szemét, mielőtt a „tárgyra térnének”. A legjobb módszer a „csupa szem” férfi felizgatására, ha felöltözve várja, és csak apránként szabadul meg a ruhadaraboktól. Tempósan nyújtson lehetőséget a férfinak arra, hogy fedetlenül láthassa testének azokat a részeit, amelyeket szexuálisan leginkább vonzónak talál. Ez pedig nem okvetlenül a legszembeszökőbb női testrész!
Van, akit teljesen lázba hoz a leomló női haj. (Az ilyen férfi kedvéért érdemes hosszú hajat növeszteni, az általa kedvelt színre festetni és a kellő pillanatban kibontani. Biztosan tűzbe jön tőle.) A „csupa szem” férfi nem szívesen oltja le a lámpát szeretkezés közben. Neki mindent látnia kell, ami csak történhet ilyenkor. És ne takarja el magát szégyenlősen az orgazmus pillanatában, mert ez az a látvány, amire a vizuális férfi örökké vágyik. Mindig igyekezzék „láthatóvá tenni” az iránta érzett szerelmét! Mindig „szemre való” étellel kínálja! Számára ugyanis itt is fontosabb a látvány, mint az íz. Ha vendéglőbe térnek be, mindig olyan helyet válasszon, ahonnan az ablakon át romantikus látványban lehet része.
Gyakran panaszkodnak a nők, hogy „csupa szem” férjük, barátjuk hallgat az érzelmeiről. Hát persze, mert számára nem könnyű feladat ezeket megfogalmazni, s még nehezebb kimondani. A megszólalásra a legalkalmasabb percek a kielégülést követő ellágyulás idején adódnak. Ilyenkor feldolgozza magában az élményeit, s könnyebben beszél róluk, ha óvatosan próbálják erre késztetni. Ám senki se várja el, hogy a „csupa szem” férfi feltárja érzelmeit, érzéseit, mielőtt meg nem teremtődik számára az úgynevezett vizuális komfortérzés.
Az ilyen férfit a feje búbjáig ellepheti az érzelem, anélkül hogy ennek megfogalmazási, kimondási kényszerét érezné. Aki tehát azt szeretné, hogy a „csupa szem” férfi valamelyest is kitárulkozzék, az jól teszi, ha elmagyarázza a párjának, hogy „jól látja az érzelmeit” akkor is, ha nem beszél róla. Ezzel máris megteszi az első lépést, amely majd közlékenyebbé formálja, és olyasmit is elmond, amire nem volt kapható korábban soha…
Az Astronet ott van a Facebookon is! Klikkelj ide, és lájkolj minket a legérdekesebb hírekért és friss infókért!