A családállítás elnevezésű terápia láthatóvá teszi a családon
belül meglévő konfliktusokat, nézeteltéréseket, amelyek akár több generáció óta léteznek, és negatív hatással vannak mostani életedre.
A családállítást kidolgozójáról, Bert Hellingerről nevezték el, és egy vizsgálat szerint a Hellinger-terápiát követő évben a megkérdezettek 78 százalékának életében pozitív változás állt be. A Hellinger-terápia lényege, hogy az őseinktől átvett viselkedési mintákat feloldja a családleképezés segítségével. Segít abban, hogy őseink sorsa ne befolyásolja a miénket, illetve, hogy gyerekeinknek ne legyen ott a negatív befolyás, amit továbbvisznek. A módszer őseink alatt nem csupán közvetlen rokonainkat érti (édesanya, édesapa, testvérek), hanem a nagyszülőket, az ő szüleiket, testvéreiket, és így tovább – még akkor is, ha nem ismertük őket. Azáltal, hogy éltek, benne voltak a családi rendszerben.
Az igazság gyógyít
A családállítás általában csoportban történik. Aki állító, pár mondatban elmondja a problémáját, majd a terapeuta négyszemközt kikérdezi a családjáról: kitagadtak-e valakit, volt-e szerencsétlen sorsú, volt-e öngyilkos, volt-e korai halál, gyilkosság, háborús áldozat, különleges sors. Ezután a csoporthoz visszatérve kiválasztják azokat a személyeket, akik a családtagokat képviselni fogják, anélkül, hogy ismernék a család történetét vagy akár azt, hogy kit képviselnek. Az instrukció lényege itt az, hogy mindenki figyeljen befelé, és keresse meg a helyét. Kis idő múlva a képviselők mozgása, helye, érzetei elmondják, a családtagok hogyan vétettek a szellemi törvények ellen. Ki az a családtag, aki átvállal (nehéz sorsot, boldogtalanságot), jóvátesz (valaki bűnét), követ bárkit a családból (halálba, szegénységbe). Jól megmutatkozik, ki és hol sértette meg a szeretet és tisztelet rendjét. A terápia lényege, hogy az igazság gyógyít – ha felismerjük és elismerjük, ami van, az energiák helyreállnak. Egy úgynevezett morfogenetikus mező mindenkit összeköt a családjával, azokkal is, akik már nem élnek. Ezen keresztül képesek vagyunk arra, hogy érzékeljük elődeinket. A bűn és a felelősség azé, aki elkövette. Néha szükséges, hogy a terapeuta oldó mondatokat mondasson ki a képviselőkkel, amelyek megbékélést hoznak a résztvevők és a családtagok számára, még ha áttételesen is. Az utódok csak szeretetből és hálából cselekszenek akkor is, ha nem is tudnak róla. A teljes cikket itt tudod elolvasni >>>