A víz komoly gyógyerővel bír!
Az eszközök tisztítása
A medálokat, kristályokat, amuletteket ajánlott rendszeresen megtisztítani a rájuk tapadt negatív energiáktól. Ennek egyik módszere, ha folyó hideg víz alá tartja őket.
Megivott boldogság
Masaru Emoto japán tudós kísérletei bizonyították, hogy a víz magába zárja és elraktározza az általunk küldött üzeneteket, érzelmeket. Legyen szó kedves szavakról, imákról vagy szép zenéről, ezek mind megváltoztatják a szerkezetét. Mivel az emberi szervezet 70%-a víz, ezért ha olyan palackból fogyasztjuk, amelyre pozitív üzenetet írtunk, vagy harmonikus melódiákat játszottunk le a közelében, az kedvezően befolyásolja a hangulatunkat és az érzelmeinket. Vagyis akár boldoggá is ihatjuk magunkat!
Viszlát, gonosz szellemek!
A rosszindulatú szellemek nem kedvelik a nagy kiterjedésű természetes vizeket. Az energetikai megtisztuláshoz érdemes tó- vagy tengerparti nyaralást választani, és aközben minél több időt eltölteni a víz felszínén lebegve. Meglátja, mennyivel kipihentebbnek érzi majd magát!
Húsvéti locsolkodás
Az ünnepi rituálé nem csak arra volt jó, hogy a férfiak udvarolhassanak. Komoly spirituális jelentése is volt, hiszen a locsolkodás a termékenység és a bőség szimbóluma, egyfajta jókívánság, amikor a víz gyógyító erejét arra használják, hogy a lány ne váljon terméketlenné.
Víz a lakásban
A feng shui tanai szerint az északra eső „Karrier, emberi kapcsolatok” terület tartozik a víz elemhez. Energetikáját kék és fekete színnel, tükrökkel, üvegből készült dísztárgyakkal erősítheti, de itt érdemes elhelyezni a csobogót, az akváriumot, továbbá a vizet, vitorlást ábrázoló képeket. Fontos, hogy utóbbiakon a víz felszíne nyugodt legyen, a vitorlás pedig balról jobbra, a múltból a jövő felé haladjon.
Víz a vallásokban
A víznek a legtöbb vallás tisztító szerepet tulajdonít. Íme három példa!
1. Keresztelő Szent János a Jordán folyóban keresztelte meg az embereket, köztük magát Jézust is. A keresztény templomokban szenteltvizet használnak a szertartáshoz, melynek során az illető nemcsak az egyház tagjává válik, hanem a korábban elkövetett bűnöktől is megtisztul. A mondással ellentétben a keresztvizet nem lehet leszedni senkiről, a keresztség egy visszavonhatatlan szentség.
2. Mikve: a zsidó hitélet egyik legfontosabb színhelye a rituális fürdő. A nők először a házasságkötésük előtt, majd minden hónapban a menzeszüket követően keresik fel, hogy megmerítkezzenek, és ezáltal újra alkalmassá váljanak a házaséletre. A fürdő során fontos, hogy semmi ne válassza el őket a víztől, ezért nem használhatnak kozmetikumokat, és kell lennie egy-két másodpercnek, amikor a vízben lebegve a medence egyik falával sem érintkeznek. A mikve vize csak természetes forrásból származhat, többnyire fúrt kutat vagy ciszternát építenek a begyűjtéséhez.
3. Kumbh Melá: a hindu hívők szent folyóként tisztelik a Gangeszt, és aki teheti, részt vesz egy rituális fürdésen, hogy megtisztuljon a bűneitől. Bár egy mikrobiológus a közelébe sem menne a rendkívül szennyezett folyónak, az indiaiak rituális zarándoklatokat és fesztiválokat szerveznek itt. A leghíresebb ezek közül a Kumbh Melá fesztivál.